Zábradlie má vyšší význam


Určite ste sa už veľakrát zamýšľali nad tým, na čo je dobré zábradlie https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/. Asi je jasné, že je tu v prvom rade na to, aby ste nespadli zo schodov alebo aby ste nespadli z balkóna. No mysleli ste niekedy aj na to, prečo je naozaj dôležité a aký to malo vlastne význam? Asi je jasné, že nech sa deje čokoľvek, mali by ste myslieť na to, že všetko, čo je pre vás podstatné a dôležité, môže vyjadriť práve zábradlie. Neviete, akým spôsobom to myslíte? A čo keby ste sa len na malú chvíľku pozastavili nad tým, čo robíte a uvedomili si, čo všetko vlastne na to zábradlie kladiete, keď si to neuvedomujete?
 
spirála

  1. Kladiete naň ruky. Asi sa neopierate o stenu, keď kráčate zo schodov alebo keď stojíte na balkóne, či terase. Pridržiavate sa ho, pretože pre vás predstavuje určitú formu istoty, ktorú jednoducho vo svojom živote potrebujete.
  2. Dávate naň deky a prádlo. Nesnažte sa nám nahovoriť, že ste si naň takto nikdy nič neodložili a nezabudli na to. Alebo ste to aspoň odložili na neskôr a tvárili ste sa, že ste to urobili schválne, aby si o vás nikto nemyslel, že ste bordelár.
  3. Svetielka a ozdoby. Nie sú Vianoce presne tým obdobím, kedy jednoducho vianočné svetielka a rôzne ozdoby musia istým spôsobom prebúdzať všetko, čo je okolo vás? Asi je to jasné, no nie? Tak sa toho držte, pretože to je realita.

 knihovna

Ešte stále vás zaujíma, prečo je zábradlie také dôležité? Pretože odpoveď máte práve v tejto chvíli pred sebou a asi vám je to viac, než len jasné. Nie je tu len pre vašu bezpečnosť a preto, aby ste sa, ľudovo povedané „nezhemrili“ keď ste niekde vo výške. Je to oveľa viac. Je to opora, je to pomoc a je to miesto, kde sa môžete zrealizovať. Preto nepodceňujte jeho silu. Nepodceňujte silu maličkostí, ktoré vás naozaj obklopujú a na ktorých vážne záleží. Myslite na to, čo ste si práve prečítali.