Domov a šťastná rodina

Každý človek si predstaví niečo iné pod slovkom domov. Domovom rozumieme veľa vecí. Môžme poznať šťastný domov, teda domov, kde rodina drží spolu, navzájom si pomáhajú, o všetkom sa rozprávajú a vychovávajú svoje deti. Domovom človek určite nemyslí to, keď deti sú vychovávané v rozhádanom manželstve svojich rodičov. Keď vidí každý deň, ako sa jeho rodičia hádajú a možno niektorí svoje deti aj fyzicky alebo psychicky týrajú, pričom si to možno ani rodičia neuvedomujú pri svojom konaní. Deti rozhodne nie sú šťastné, a z toho vyplýva, že nemajú šťastný domov. Avšak nie všetci vyrastáme v príjemnom prostredí, kde nie sú hádky a spory medzi manželmi.šťastná rodina Dieťa to vníma veľmi citlivo a môže neskôr z neho vyrásť tiež taký istý človek, ako sú jeho rodičia. Deti si berú od rodičov príklad. Snažia sa správať rovnako ako oni, veľakrát ich napodobňujú.
Ideme na veselšiu tému. Šťastný domov, kde sú aj deti šťastné. Dieťa je spokojné, keď sa môže pekne hrať vo svojej izbičke. Rodičia by mali umožniť dieťaťu ísť von na prechádzku alebo na detské ihrisko, aby detičky mohli byť ešte spokojnejšie. Nie je nad to, keď sa vaše dieťa poriadne "vyšantí" vonku, a potom doma len "lahne" do postele, unavené, vyhrané. Rodičia by svojim deťom mali umožniť všetky detské radosti, akou je určite naučiť ho bicyklovať alebo korčuľovať. Dieťa je spokojnejšie a šťastnejšie, keď to zvládne. Cíti sa dospelejšie, a všetkých presviedča, že ono samé to dokázalo.
Aby bolo vaše dieťa šťastné a malo šťastný domov, určite sa vy ako rodičia nehádajte a nekričte po sebe. Vychádzajte spolu, rozprávajte sa, pomôžte si, keď potrebujete. Veď o tom je šťastný domov. Spolu nakupujte nábytok a iné potreby do bytu či domu. Spraví vás to spokojnejším.dievčatko s loptou
Vytvorte u vás doma príjemnú atmosféru, spravte svojmu manželovi alebo manželke radosť, buďte na seba milí, nehádajte sa. Len tak si urobíte domovom tým šťastným. Keď budete spokojný vy, spokojní budú aj vaši blízki či vaše okolie.